Ҳозирги босқичда демократик исолоҳотларни чуқурлаштиришнинг муҳим вазифалари
Биринчи чақириқ Ўзбекистон Республикаси Биринчи Президентининг Олий Мажлис VI сессиясида сўзлаган нутқи.1996 29 август
Миллий армиямиз-мустақиллигимизнинг, тинч ва осойишта ҳаётимизнинг мустаҳкам кафолатидир
Эътиборингизга ҳавола этилаётгаан ушбу китобдан Ўзбекистон РеспубликасиБиринчи Президенти И.А.Каримовнинг Ватан ҳимоячиларига байрам табриги ҳамда миллий армиямизда маънавий-маърифий тарбия ишларини такомиллаштириш масалаларига бағишланган рисоласи ўрин олган.
Основные принципы общественно-политического развития Узбекистана
Основа национальной безопасности республики -ее молодежь. Молодежь-это наша опора, наша надежда на будущее продолжатель наших благих дел. Все мы живем и трудимся ради счастья, будущего наших детей.
Dehqonchilik fanidan kurs ishini tayyorlash buyisha
Metodik ko’rsatma ToshDAU Nukus filiali «Dehqonchilik, agrokimyo va tuproqshunoslik» kafedrasi professori q/x. f.d. U. E. Ismaylov,assistant D.U. Ismaylovlar tomonidan tuzilgan.
Узбекистан на пути экономического подъема
Анализируя итоги полугодия, мы ясно видим, что унас сегодня есть все основания заявить, что Узбекистан прошел самый трудный, самый тяжелий начальный этап реформ и оздоровления экономики