Solnoma O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Miromonovich Mirziyoyev faoliyati xronikasi
Mirziyoyev.M.M,Jamiyat siyosiy tizimi, -
Абдураҳим Эркаев,Ушбу китоб тафаккур эркинлиги масаласига бағишланган унда тафаккур эркинлиги нима, унга қандай эришилади. деган саволларга жавоб изланади, тафаккурнинг тарихий шакллари ва тадрижи, тафаккурга таъсир кўрсатувчи омиллар ҳақида сўз юритилади.
Қишлоқ тараққиёти ва фаровонлиги
Рўзиназаров Ш., Файзийв Ш., Каримов Д.,Мазку қўлланмада қишлоқ тараққиёти ва фаровонлигига оид қонун ҳужжатлари рўйхати ва уларда қўлланилган асосий тушунча ва атамаларнинг изоҳли луғати.
O`zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti
M.Qirg‘izboev,O ‘quv qo'llanmada mamlakat oliy o ‘quv yurtlarida o'qitilayotgan O ‘zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti faniga doir bilimlar va masalalar joy olgan. Shuningdek, unda O'zbekistonda mustaqillik davrida demokratik jamiyat qurish islohotlari, bu jarayonning rivojlangan mamlakatlar bilan qiyosi tahlil etiladi. Qo`llanmada davlatning bosh islohotchi sifatida bozor iqtisodiyotiga o'tish, fuqarolik jamiyatini shakllantirish va rivojlantirishga doir islohotlari, bu jarayonda shakllangan milliy tajriba, demokratik jamiyat qurishga doir nazariy qarashlar tahlili berilgan.
Нам жить в новом Узбекистане - свободной и процветающей стране. 5 том
Mirziyoyev.M.M,В пятый том произведений Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева включены выступления и доклады в связи с важнейшими событиями в общественно-политической жизни нашей страны, речи на саммитах, встречах с главами иностранных государств и международных организаций, а также поздравления и приветствия по случаю знаменательных дат и международных форумов.
Mirziyoyev.M.M,Ushbu kitobda O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Merziyoyevning 2016-yil sentabr oyidan 2021-yil 6-nayabrga qadar bo'lgan davrdagi dastlabki besh yillik siyosiy faoliyati aks etgan. Mazkur salmoqli xronika, ayni paytda, davlatimizning ichki va tashqi siyosati, mamlakatimizda barcha sohalarda amalga oshirilayotgan izchil islohatlar va o'zgarishlar bilan bog'liq eng muhim tarixiy jarayonlarni - Yangi O'zbekistonning taraqqiyot solnomasini o'zida mujassam etgani bilan ahamiyatlidir. To'plam O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining tegishli bo'linmalari bilan hamkorlikda Prezident Spichrayteri bo'linmasi tomonidan nashrga tayyorlandi.
Mirziyoyev.M.M,Ushbu kitоbdаn O‘zbеkistоn Rеspublikаsi Prеzidеnti Shаvkаt Мirziyoyеvning Таdbirkоrlаr vа ishbilаrmоnlаr hаrаkаti – O‘zbеkistоn Libеrаl-dеmоkrаtik pаrtiyasining Х syеzdidа, Qоrаqаlpоg‘istоn Rеspublikаsi, vilоyatlаr vа Тоshkеnt shаhri sаylоvchilаr vаkillаri bilаn o‘tkаzgаn sаylоvоldi uchrаshuvlаridа so‘zlаgаn mа’ruzаlаri, shuningdеk, Prеzidеntlik lаvоzimigа kirishish tаntаnаli mаrоsimigа bаg‘ishlаngаn Оliy Маjlis pаlаtаlаri qo‘shmа mаjlisidаgi nutqi o‘rin оlgаn.